Bang! Gra kościana

Tuż przed nocą sylwestrową udało mi się jeszcze ostatnią w tym roku grę naświetlić. Tym razem szybka gra kościana Bang! Gra o blefowaniu, sojuszach i zdradzonych przyjaźniach, jedni to lubią, inni niekoniecznie. Moja ocena bardzo subiektywna jak zwykle na końcu.Bang! gra kościana

BANG! Gra kościana

liczba graczy: 3-8

czas rozgrywki: 15min

wiek graczy: 8+

wydawnictwo: BARD

 

 

Bang! Gra kościana to gra oparta o kultową karcianą imprezówkę, jednakże rozgrywka przebiega tutaj zupełnie inaczej. Jest to gra w klimacie dzikiego zachodu o szeryfie, jego pomocnikach, bandytach i renegatach, wszystko dzieje się tu szybko , trochę nieoczekiwanie, a cała rozgrywka oparta jest o rzut kośćmi.Bang! gra kościana

Jedna partia zazwyczaj trwa ok 10minut, jednakże niech was to nie zmyli- wyciągając na stół kościany Bang! macie zapewnioną rozrywkę na kilka partii (no przynajmniej u nas nigdy nie kończy się na jednej), bo: „dawaj jeszcze raz , bo miałem kiepską postać”; „ja chcę być szeryfem ,gramy jeszcze raz”; „o nie znów mi nie poszło, głupi renegat” itd.

Wiek jak dla mnie mocno zawyżony- mój syn grał w nią jak miał niespełna 6lat i radził sobie świetnie. Gra ma na tyle nieskomplikowane zasady, ze radzą w nią sobie zarówno dzieci, jak i seniorzy- my grywamy w nią w każdym składzie z rodzicami, dziećmi, znajomymi. Jest to typowa imprezówka, lub filerek nadający się na przerwę między konkretniejszymi tytułami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPudełko jest małe i kompaktowe, idealne do zabrania zawsze i wszędzie. Wewnątrz mamy: garść kości (sztuk 5), żetony naboi będące oznaczeniem naszego życia, karty (postaci, pomocy oraz ról), indiańskie strzały i oczywiście krótką, zwięzłą i przejrzystą instrukcje.

Nauka zasad zajmuje jakieś 3 minuty, a dzięki kartom pomocy w trakcie gry nie ma kolejnych pytań.

Zasady gry:

Bang! gra kościana

Postanowiłam nagrywać zasady gry w postaci przykładowej rozgrywki, gdyż jak zauważyłam w ten sposób jest o wiele bardziej przejrzyście, a i nie każdy ma chęć czytać ścianę tekstu o zasadach, także teraz o wiele łatwiej będzie tą część pominąć i przejść od razu do oceny.

Tym którzy chcą zobaczyć na czym polega Bang!gra kościana zapraszam do obejrzenia filmiku:

Zasady gry

Ocena:

Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam kości! A już w szczególności takie z nietypowymi ikonkami. Bardzo lubię też gry z ukrytymi rolami, gry blefu, oraz wręcz kocham klimat dzikiego zachodu w planszówkach. Grafiki postaci w „Bang! gra kościana” mi się bardzo podobają, kości jeszcze bardziej, a prostota gry jest wręcz zaskakująca. Nikogo nie powinno wobec tego zaskoczyć, że jest to jedną z moich ulubionych gier imprezowych. Owszem ma swoje wady: potrzeba minimum 5 osób, żeby w nią zagrać, a żeby zabawa byłą na prawdę fajna to liczba 5 jest nadal zbyt mała; oprócz tego jak to wszystkie gry kościane jest to gra mocno losowa, jednakże zupełnie mi to nie przeszkadza.Bang! gra kościana

Bang! gra kościana towarzyszy nam na każdym wyjeździe wakacyjnym, wyjściu do znajomych, graniu do piwka oraz wyjazdach do teściów. Mamy za sobą już grubo ponad 100 rozgrywek i nadal chętnie po nią sięgamy. Do tego niedawno w naszej kolekcji pojawił się dodatek (Bang old saloon), który daje nowe postaci, umiejętności specjalne ról oraz dwie nowe kości. Gra się nam odświeżyła i dalej ląduje często na stole.

Plusy:

  • kompaktowość
  • proste zasady
  • ładne wykonanie
  • dziki zachód ( iiiicha!!!)
  • kości, kości, kości!!!
  • fajny system blefu
  • szybkie partie
  • dla graczy w każdym wieku

Minusy:

  • potrzeba dużej liczby graczy, aby w pełni ją docenić
  • duża losowość

 

W kategorii gier imprezowych u mnie totalny hit: 5/6

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s